Özel’den ‘inadına sol’ sloganına tepki: Slogancıyı değiştirin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Foça’da halk buluşmasında konuştu. “İnadına CHP, inadına sol” sloganı attıran slogancıya tepki gösteren Özel, “Evladım o mesajımı verdik şimdi, bu seçim sağ sol seçimi değil, bu seçim pahalılıktan bıkmış milyonların hükümete isyan seçimi. Slogancıyı değiştirin, beni dinleyeceksin, ondan sonra slogan atacaksın” ifadelerini kullandı.

AKP’nin İzmir adayı Hamza Dağ’ı eleştiren Özel, “Getirdikleri aday, geçmişte alkol yasası görüşülürken “Gece 10’dan sonra alkol satılmasını ‘8’den sonra satılmasa ne olur, hiç satılmasın’ diyen aday İzmir’e gelince koyuyor efkarlı bir müzik, meyhaneleri geziyor. Bunların bir şehre ne yapacaklarını söylediklerine göre değil, başka şehirlerde ne yaptıklarına göre değerlendiren. Bu adayı buraya yollayan Recep Tayyip Erdoğan değil mi?” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in konuşmasından satır başları:

“Cumhuriyet Halk Partisi herhangi bir parti değil. Tayyip Bey’in zengin bir avukat arkadaşının bürosunda kurduğu bir parti değil. Oturup da konjonktüre göre kurulmuş bir parti değil. Zaruriyetle, mücadeleyle, kanla kurulmuş bir parti. Bir zamanlar bayrağı indirmeye, ezanı dindirmeye kalkışıldı. O dönemde, şimdi sizin peşinden gittiğiniz kişiler, işgal donanmasının önüne ‘kırmızı halı’ seriyordu. Benim peşimden gittiklerim ise Kartal İstimbotu’nun üzerinde ‘Geldikleri gibi gidecekler’ diyordu.

Önceki dönemde görev yapmış tüm arkadaşlarımızı eğer onlar baba ocağını terk etmedilerse bir bütün olarak sahipleniyoruz. Önceki dönem yapan herkese en üst düzeyde vefamızı gösteriyoruz. Bir partinin vefası yaşayanlara bugün nasıl davrandığınızla ilgilidir ama yetmez. Yaşasın yaşamasın bir partinin vefası önceki genel başkanları, ilkinden sonuna kadar. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisini ve Atatürk’ün partisini iktidar yaparak gösterilir. Özgür Özel Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkan oldukça; değişim, dönüşüm ve kadınlara eşit temsil diyen bir parti olacak.

Adalet ve Kalkınma Partisi geldiğinde, 3 Kasım 2002’de en düşük emekli maaşı 1 buçuk asgari ücretti. Yani hiç dokunmasa, ilişmese bugün 1 buçuk asgari ücret 26 bin lira. Ama 10 bin lira alıyor emekliler. İzmir’deki kira ortalaması ise 15 bin liraya çıkmış durumda. Emekli kira verse aç kalacak, karnını doyursa sokakta kalacak durumda. Öyle bir süreçteyiz ki, emekli maaşının 1 buçuk asgari ücret ettiği 2002’de 8 çeyrek altın alan en düşük emekli maaşı bugün 2,5 çeyrek altın alıyor. 5,5 çeyrek altın her ay maaştan kayıp.

Sürekli hakaret eden, küfreden, yaşam biçimine müdahale eden, kimin ne yiyeceğine, ne içeceğine, ne giyeceğine, Türkiye’nin egemen oldukları coğrafyalarında karışan ama şimdi İzmir’de rozeti çıkararak, bıyığı incelterek, ampülü basmayarak, genel başkanlarının fotoğrafını asmayarak bir yarışa girişenler var. İzmir’in ve Türkiye’nin bütün gençlerini bu tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Getirdikleri aday, geçmişte alkol yasası görüşülürken “Gece 10’dan sonra alkol satılmasını “8’den sonra satılmasa ne olur, hiç satılmasın” diyen aday İzmir’e gelince koyuyor efkarlı bir müzik, meyhaneleri geziyor. Bunların bir şehre ne yapacaklarını söylediklerine göre değil, başka şehirlerde ne yaptıklarına göre değerlendiren. Bu adayı buraya yollayan Recep Tayyip Erdoğan değil mi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x