Fenerbahçeli futbolculara şok ceza; sanki adam öldürdüler

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında yaşanan olaylar sonrasında ortalık mahşer yerine dönmüştü. Bu olayların yankıları tüm gün devam etti.

En sert açıklama Fenerbahçe cephesinden geldi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımı ligden çekmeyi düşündüğünü söyledi. Fakat hepsi bu kadar değil.

Genel olarak olaylara bakıldığında Trabzonspor taraftarının sahaya girdiği ve Fenerbahçeli futbolculara saldırdığı gözlemlenebilir. Lakin durum biraz farklı.

Trabzonsporkanadı, olayların fitilini ateşleyenin Fenerbahçeli futbolcular olduğunu ileri sürdü. Zira Fenerbahçeli bazı futbolcuların Trabzonspor tribünlerine doğru olta hareketi yaptığı ve taraftarın tahrik edildiği belirtildi.

Elbette hepsi bununla sınırlı değil. Özellikle Fenerbahçeli futbolcuların taraftarları yumruklaması, yerde yatan taraftarın kafasına tekme atmaları, bir taraftarın yumruklanarak uçurulması ve bir taraftarın da dönen tekme ile düşürülmesi görüntülere yansıdı.

Bu görüntüler eşliğinde Fenerbahçeli futbolculara da ağır cezaların verilmesi gerekliliği dile getirildi.

Bazı spor yorumcuları, olaylara karışan ve taraftara karşı aşırı şiddet gösteren futbolcuların lisanslarının iptal edilebileceğini belirtti.

TFF ise olaylara karışanların en ağır şekilde cezalandırılacağını belirtti, fakat cezanın hangi tarafa verileceğine dair net bir söylemde bulunmadı. Yine de şu kesin diyebiliriz.

Trabzonspor’un sahası kesinlikle kapatılacaktır. Hatta bordo mavili ekibin bu yıl bir daha taraftarının karşısına çıkması zor görünüyor.

Fenerbahçe tarafında ise belli isimlere ceza verilmesi gündemde.

Özellikle taraftarlara karşı ölçüsüz şiddet uygulayan futbolcuların ceza almadan bu olayı atlatmaları mucize olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x